Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama size sıcak bir gülümseme sunar. Gülüşünüz başkalarının size ait olarak gördüğü ilk şeydir. Rahatça gülemediğiniz durumlarda olduğunuzdan daha az mutlu ve daha az sempatik görünebilirsiniz. Zirkonyum diş kaplamaları, onlarca yıl sürebilen faydaları ile gülüşünüzün ve dişlerinizin görünümünü iyileştirebilir. Metal destekli ve porselen alt yapısıyla sağlamlık ve görüntü bakımından doğal dişlerden hiçbir farkı olmuyor. Çentikler, lekeler, boşluklar, yanlış hizalama ve diğer sorunların tümü zirkonyum diş kaplamalarıyla etkili bir şekilde giderilebiliyor. Diş hekimlerimiz bu gelişmiş tedavi seçenekleri ile dişlerinizi tek bir ziyarette yenileyebilir. İlk randevunuza geldiğinizde, diş hekiminiz ile birlikte endişelerinizi ve isteklerinizi tartışarak tedaviye yönelik planları oluşturuyoruz. Zirkonyum kaplamalar ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için numaramızdan bizlere ulaşabilir ya da online randevu formunu doldurabilirsiniz.

Detaylar

Zirkonyum kaplamalar, kişiye dişlerin doğal görünümünü bozmadan hoş ve pürüzsüz bir gülüş sağlamak ve aynı zamanda doğal diş minesi ile aynı güç ve esnekliği sağlamak için kullanılan beyaz renkli bir alaşımdır. Işık geçirgenliği özelliği doğal bir görüntü yakalanmasını sağlar. Bu sayede dişlerin canlı ve parlak görünmesine sebebiyet verir. Günümüz koşullarında köprü ve protezlerin alt yapısını oluşturan metallerin yerine kullanılmaktadır.

Zirkonyum Kaplamaların Faydaları

  • Her zaman beyaz ve parlak rengini koruyan yapı
  • Diş eti ve dokularla tamamen uyumlu
  • Tat ve koku değişimi yapmayan doku
  • Çatlamış, kırılmış veya başka şekilde zayıflamış dişlerin gelişmiş yapısal desteğinin oluşturulması
  • Gelecekteki lekelenme veya sararmaya dirençli uzun ömürlü sonuçlar
  • Diş kronları ve köprüler gibi mevcut diş restorasyonlarının yeniden canlandırılmış görünümü
  • Mümkün olan en doğal görünüm ve en rahat uyum için kişiselleştirilmiş tedavi planı

Kimler İçin Uygundur?

Çene gelişimini tamamlamış tüm bireyler için uygundur

Tedavi Süresi

1 haftadır.

İyileşme Süresi

Zirkonyum kaplamalar ile tam uyum yaklaşık iki hafta sürmektedir. İki veya üç hafta sonra, doğal dişlerin ve kaplamaların hissi ve işlevi arasında büyük bir fark olmamaktadır.